niemcy mandat

Mandaty w Niemczech

Ceny mandatów w Niemczech

Porównując mandaty w Niemczech a w Polsce możemy stwierdzić, że kary w Polsce są dość ostre.
Dopuszczalna prędkość w Niemczech w obszarze zabudowanym to 50 km/h tak samo jak w Polsce, jednak w obszarze zabudowanym nasi rodacy muszą lekko ściągnąć nogę z gazu bo Nasi sąsiedzi mają dopuszczalną prędkość o 10 km/h większą.

Wykroczenie – Prędkość

W Niemczech przekroczenie prędkości w obszarze nie zabudowanym do 10 km/h wiąże się z kosztem 10 euro, czyli w Polsce zapłacić musielibyśmy aż ponad dwa razy większą kwotę. Od 11 km/h do 15 km/h zapłacimy 20 euro a od 15 km/h do 20 km/h – 30 euro, zdążyliśmy zauważyć, że przy żadnym z tych mandatów nie otrzymamy punktów karnych ale przy wyższych przekroczeniach prędkości otrzymamy i punkty karne. Od 21 km/h do 25 km/h aż 70 euro i tylko 1 punkt karny! Aż trudno uwierzyć, że jadąc 120 km/h w obszarze niezabudowanym dostaniemy 30 euro mandatu, a jadąc 122 km/h dostaniemy 70 euro kary. Ale to nie są najwyższe mandaty. Od 41 do 50 km/h otrzymamy 160 euro, dwa punkty karne i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, od 51 km/h do 60 km/h zapłacimy 240 euro 2 punkty karne, pozbawieni dokumentu na miesiąc, 61 km/h do 70 km/h 440 euro i dwa punkty karne, zakaz prowadzenia na miesiąc, najostrzejsza kara za przekroczenie prędkości wynosi 600 euro 2 punkty karne i zakaz prowadzenia pojazdów na trzy miesiące.
Podsumowując możemy stwierdzić, że w Polsce w porównaniu do Niemczech nie są wprowadzone aż tak rygorystyczne mandaty, u Nas za najwyższe wykroczenie przekroczenia prędkości zapłacili byśmy ponad tysiąc złotych, w Niemczech czeka Nas kara o około dwa razy większa !

Inne wykroczenia

Innymi popularnymi wykroczeniami w Niemczech może być jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa za którą będziemy musieli zapłacić 30 euro, koszt tego mandatu jest porównywalny do Polskiej ceny tego wykroczenia, pamiętajmy, że kary dotyczą również pasażerów.
Rozmowy przez telefon komórkowy także są zabronione, koszt takiej rozmowy to 40 euro i jeden punkt karny, więc rozmowy przez telefon w Niemczech wyszły by taniej niż w Polsce, kolejnym wykroczeniem dość ostrym jest przejazd na czerwonym świetle będzie to koszt aż 90 euro i trzech punktów karnych!
Nie używanie świateł mijania za dnia na terenie miasta, mimo utrudnień widoczności – 25 euro, poza terenem miasta – 60 euro.
To nie są wszystkie wykroczenia za które możemy zapłacić sporą sumę pieniędzy jednak są one najczęściej spotykane. Mandaty za przekroczenie prędkości w znacznym stopniu są droższe w Niemczech niż w Polsce, musimy liczyć również się z tym, że mandaty wystawione za granicą również dotrą do Polski, więc dla wszystkich lubiących prędkość, radzimy zdjąć nogę z gazu, jeżeli nie chcemy dostać gigantycznego mandatu w euro. Pamiętajmy, że wymienione powyżej nie są wszystkimi wykroczeniami za które możemy zostać pozbawieni dokumentów czy sporej ilości pieniędzy z portfela, bądź uprawnień do prowadzenia różnych pojazdów.

 

Więcej o autorze

admin

Zobacz wszystkie posty